تبلیغات
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان - ارتش ایران ، کشتی سنگاپوری را نجات داد
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

بیستمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش یک فروند کشتی تجاری سنگاپوری را در دریای سرخ از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، یک فروند کشتی تجاری سنگاپوری در حال خروج از تنگه باب المندب با اعلام اینکه مورد تهاجم دوازده فروند قایق دزدان دریایی قرار گرفته است از ناوگروه بیستم نیروی دریایی ارتش تقاضای کمک کرد.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش اعزامی به آبهای آزاد پس از دریافت این پیام به سرعت به سمت موقعیت کشتی سنگاپور رفت و با درگیری مسلحانه و شدید با دزدان دریایی مانع ربایش این کشتی تجاری شدند و باعث متواری شدن دزدان دریایی گردیدند.

کارکنان کشتی سنگاپوری از کمک ناوگروه نیروی دریایی ارتش تشکر کردند.

گفتنی است، نیروی دریایی ارتش در سال های اخیر با حضور مقتدرانه در آب های آزاد و خلیج عدن برای جلوگیری از وارد آمدن لطمه به اقتصاد کشور، توانسته است با اعزام بیست ناوگروه خود ضمن اسکورت بیش از 1500 کشتی نفت کش و تجاری، بیش از 130 مورد حملات دزدان دریایی را با درگیری مسلحانه و مستقیم با موفقیت پشت سر گذارد.

دریادلان ارتش در سال جاری توانسته اند تاکنون بیست و پنج مورد حملات مسلحانه دزدان دریایی را با رویارویی مستقیم خنثی کنند بطوریکه در اوایل سال جاری در دو مورد پس از عملیات های تاکتیکی رعد یک و دو دزدان دریایی را با موفقیت دستگیر کردند.

امسال یک فروند کشتی تجاری آمریکایی نیز با تلاش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نجات یافت.طبقه بندی: اخباروتحلیلهای نظامی، 
برچسب ها: ارتش ایران، کشتی سنگاپوری را نجات داد،
دنبالک ها: ارتش ایران ، کشتی سنگاپوری را نجات داد،
ارسال توسط فرهاد
آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ