تبلیغات
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان - آغاز رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت 5
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 15 شهریور 1394
از اجرای عملیات اختلال الکترونیکی در رزمایش نهاجا تا حمله با بمب های سنگین هوشمند
به گزارش مشرق، این رزمایش با شرکت کلیه پایگاه‌های شکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی، و با رمز مقدس «یا علی ابن ابیطالب(ع)» در منطقه عمومی اصفهان آغاز شد.

در مرحله اول رزمایش ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری رهگیر، شکاری بمب‌افکن، ترابری سنگین و نیمه‌سنگین، سوخت‌رسان، شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به مدت 2 روز به انجام رزمایش خواهند پرداخت.

از اجرای عملیات اختلال الکترونیکی در رزمایش نهاجا تا حمله با بمب های سنگین هوشمند

همچنین در این رزمایش، هواپیماهای جنگنده سوخو24 با شعاع و برد عملیاتی بلند، اف 4، اف5، میگ29، اف14، هواپیماهای سوخت‌رسان بوئینگ 707 و 747، انواع پهپادها همراه با ترابری و پشتیبانی هواپیماهای C130 حضور دارند.

اجرای عملیات اختلال الکترونیکی در رزمایش نهاجا

امیر «روزخوش» سخنگوی رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامانه‌های ارتباطی نهاجا با استفاده از بسترهای امن شبکه‌های بی‌سیم و با سیم، انواع سامانه‌های تسلیحات پرواز، ای اس آر (ASR)، پی آی آر (PIR)، کورس، گلاید، و انواع سامانه‌های تاکتیکی سیار و اَپروچ، مأموریت‌های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

وی افزود: با هدایت قراگاه تاکتیکی و عملیاتی رزمایش، همه سامانه‌های ارتباطی پست فرماندهی به حالت غیر فعال در آمد؛ که با تلاش متخصصان و تدابیر صورت گرفته، پست فرماندهی رزمایش به‌صورت واکنش سریع و در کمترین زمان ممکن جایگزین شد، و هیچ‌گونه تأخیر و اختلالی در برنامه‌های پروازی و عملیاتی جنگنده‌های شرکت‌کننده در رزمایش به‌وجود نیامد.

امیر روزخوش ادامه داد:‌ همچنین در این مرحله از رزمایش، عملیات سوخت‌رسانی هوایی، مقابله با تک میکروبی و شیمیایی، عملیات امداد و نجات، عملیات اختلال الکترونیکی، گشت مسلح هوایی در منطقه عمومی رزمایش با موفق به اجرا در آمد.

سخنگوی اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت 5 با بیان اینکه ما به دنبال امنیت پایدار در منطقه هستیم، افزایش حجم و قدرت آتش، و دقت در اصابت اهداف متحرک و ثابت هوایی و زمینی را یکی دیگر از نقاط قوت این رزمایش عنوان کرد که مقرر است فردا با اقتدار رزمی نیروی هوایی به معرض نمایش گذاشته شود.

پرواز بمب افکن های سوخو 24 در رزمایش نهاجا

بمب‌افکن‌های سوخو 24 به‌منظور تمرین بمباران هوایی، از پایگاه شهید بابایی اصفهان به سوی منطقه هدف رزمایش در انارک، به پرواز در آمدند.

این جنگنده‌ها آمادگی لازم برای مورد اصابت قرار دادن مخازن سوخت، باندهای پروازی، ساختمان‌های پست فرماندهی و سایر تأسیسات دشمن را دارند.

از اجرای عملیات اختلال الکترونیکی در رزمایش نهاجا تا حمله با بمب های سنگین هوشمند

یادآور می‌شود منطقه هدف به وسعت 7 هزار کیلومتر مربع در منطقه انارک اصفهان واقع شده است.

آزمایش موشک های بهینه شده در رزمایش نهاجا

امیر علیرضا برخور جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: با رصد اطلاعاتی و عملیاتی، و با تحلیل اطلاعات و داده‌ها، پدافند غیرعامل را در طول رزمایش به نمایش خواهیم گذاشت.

وی به موضوع جنگ الکترونیک نیز اشاره و تصریح کرد: یکی از مباحث اصلی ما در این رزمایش بحث جنگ الکترونیک است که هم در زمان رزمایش و هم در زمانی که بحث اصلی ما جنگ الکترونیک است توسط هواپیماهای شکاری، رادار پرنده و هواپیماهای جنگالی (هواپیماهای مخصوص جنگ الکترونیک) این نقش ایفا خواهد شد.

جانشین فرمانده نهاجا ادامه داد: همچنین در این رزمایش تست تسلیحات بهینه‌سازی شده را خواهیم داشت، و یکی از اهداف این رزمایش ایجاد عملیات غیر وابسته است.

امیر برخور افزود: از دیگر ویژگی‌های این رزمایش این است که اهداف مورد نظر همچون اهداف اصلی به‌صورت ماکت تعبیه شده است.

وی با بیان اینکه در این رزمایش از پایگاه‌های شمال، شمال‌غرب و سه پایگاه مرکزی به همراه پایگاه‌های جنوب و جنوب غرب کشور استفاده خواهد شد، افزود: کلیه مراحل این رزمایش از آغاز تا پایان توسط کارشناسانی از ستاد کل نیروهای مسلح مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش از بکارگیری مهمات جنگی و گرم در روز آخر رزمایش خبر داد و گفت: در پنجمین رزمایش فدائیان حریم ولایت از تمامی موشک‌هایی که تاکنون داشته‌ایم اعم از موشک‌های هوا به هوا، و هوا به سطح استفاده می‌کنیم؛ همه این موشک‌ها هم به لحاظ دقت و هم به لحاظ برد، بهینه‌سازی شده و ارتقا یافته‌اند.

تست بمب های سنگین هوشمند توسط نهاجا

امیر روزخوش سخنگوی رزمایش فداییان حریم ولایت 5 درباره برنامه‌های پیش‌بینی شده در رزمایش گفت: تمرین عملیات برد بلند جنگنده‌ها همراه با سوختگیری هوایی، دقت در نقطه‌زنی بمب‌ها و راکت‌ها در عملیات هوا به زمین و هوا به هوا، کنترل و هدایت آتش شکاری بمب‌افکن‌ها، رصد اطلاعاتی منطقه عملیات با بکارگیری پرنده‌های با سرنشین و بدون سرنشین، استفاده از هواپیماهای گشت هوایی به‌منظور مقابله با هرگونه تجاوز هوایی دشمن، و انهدام اهداف کشف شده، از محورهای مورد توجه فرماندهان در این رزمایش بزرگ هوایی است.

وی ادامه داد: قطعات طراحی شده در مراکز دانشگاهی و صنعتی کشور، صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش در این رزمایش مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

سخنگوی رزمایش فداییان حریم ولایت 5 تصریح کرد: انجام تیراندازی‌های هوا به هوا، تیراندازی علیه اهداف هوایی با سرعت و در ارتفاعات مختلف، تیراندازی و بمباران هوا به زمین با استفاده از بمب‌های هوشمند سنگین و نیمه‌سنگین و استفاده از انواع موشک‌های لیزری، تلویزیونی، حرارتی و راداری و انواع راکت‌ها و بمب‌های تولید شده به‌دست متخصصان کشورمان از دیگر بخش‌های مهم این مرحله از رزمایش است؛ که در سطح گسترده‌ای انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اولین بار این رزمایش در سطح تاکتیکی و با رویکرد جدید طراحی شده است، افزود: رزمایش فداییان حریم ولایت 5 با بکارگیری تاکتیک‌های عملیاتی جدید و مقابله با سامانه‌های مختلف دشمن، رزم جدیدی را به ثبت رسانده است.

امیر روزخوش با اعلام این مطلب که رویکرد این رزمایش درس از مکتب عاشوراست، گفت: خلبانان جوان، شجاع، آموزش‌دیده و متبحر نیروی هوایی ارتش با تأسی از فرهنگ عاشورایی و تجربه گران‌بهای پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس، دانسته‌ها و تاکتیک‌های رزمی را در این رزمایش تمرین خواهند کرد.

هواپیماهای جنگنده سوخو24 با شعاع و برد عملیاتی بلند، اف 4، اف5، میگ29، اف14، هواپیماهای سوخت‌رسان بوئینگ 707 و 747، انواع پهپادها همراه با ترابری و پشتیبانی هواپیماهای C130 در رزمایش نهاجا به اجرای مأموریت‌های از پیش تعیین شده می‌پردازند.

اجرای عملیات شناسایی توسط اف 14 و میگ 29 در رزمایش نهاجا

یک فروند هواپیمای شکاری جنگنده اف 14 و چند فروند جنگنده میگ 29 جهت اجرای عملیات شناسایی منطقه رزمایش و تمرین هوایی، از پایگاه شهید بابایی اصفهان به سمت انارک پرواز کردند.

از اجرای عملیات اختلال الکترونیکی در رزمایش نهاجا تا حمله با بمب های سنگین هوشمند

این جنگنده‌ها پس از حضور در بر منطقه فضای رزمایش، اهداف از پیش تعیین شده را با موفقیت شناسایی کرده و با موفقیت به پایگاه شهید بابایی بازگشتند.

یادآور می‌شود منطقه هدف به وسعت 7 هزار کیلومتر مربع در منطقه انارک اصفهان واقع شده است.

انهدام پهپاد با موشک هوا به هوا در رزمایش نهاجا

امیر روزخوش سخنگوی پنجمین رزمایش فدائیان حریم ولایت گفت: پهپادهای نیروی هوایی روز گذشته عملیات شناسایی را در منطقه عمومی رزمایش انجام دادند.

وی افزود: امروز نیز پهپادهای تاکتیکی این نیرو بر فراز منطقه هدف و منطقه عمومی رزمایش ماموریت عملیاتی خود را به اجرا می‌رسانند.

روزخوش تصریح کرد: بعد از ظهر امروز مقرر است پهپادهای هدف در منطقه رزمایش با موشک‌های هوا به هوا که از طریق جنگنده‌های این نیرو شلیک می‌شوند مورد اصابت قرار گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی موشک‌ها و راکدهای استفاده شده در این رزمایش بهینه سازی شده و ارتقا یافته‌‌اند.

شایان ذکر است در دومین روز از رزمایش فدائیان حریم ولایت عملیات رزم هوایی با استفاده از هواپیماهای میگ 29 و اف 14 و همچنین جابجایی و هلی برن نیروها توسط هلی‌کوپترهای شینوک و همچنین عملیات سوخت‌گیری هوایی از طریق هواپیماهای بوئینگ 747 و 707 انجام شده است.طبقه بندی: هواپیماهای نظامی، 
برچسب ها: آغاز رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت 5،
دنبالک ها: آغاز رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت 5،
ارسال توسط فرهاد
آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ