دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 14 دی 1391
به گزارش مشرق به نقل از ایرنا، ˈمنوچهر منطقیˈ اظهار داشت: با توجه به توانمندی شرکت های داخلی ، محققان این شرکت ها می توانند تا پایان سال آینده حدود 70 درصد قطعات هواپیماهای ایران 140 را در داخل کشور تولید کنند .

وی خاطرنشان کرد که هواپیماهای ایران 140 در حال حاضر در برخی از خطوط هوایی به منظور ارتباطات میان استانی در استان هایی همچون طبس، همدان، اصفهان و تهران استفاده می شود.

وی افزود: پرواز آزمایشی هواپیماهای ایران 140 با دو پرواز در مسیر تهران- اصفهان آغاز شد ودر حال حاضر ماهانه چهار پرواز با این هواپیما دراین مسیر انجام می شود و قرار است که در سال آینده این تعداد به 10 پرواز برسد.

منطقی گفت : در حال حاضر تعداد این هواپیماها زیاد نیست ولی با این وجود پرواز هواپیماهای ایران 140 در 30 شهر کشور انجام می شود قرار است با افزایش تعداد این هواپیماها در تمامی استان های کشور پرواز کنند .

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی کشور خاطرنشان کرد: سازمان صنایع هوایی و سازمان هواپیمایی کشور در حال مذاکره با استانداران استان ها به منظور گسترش این نوع هواپیماها در استان های مختلف هستند و تا کنون 10 تفاهم نامه برای به کارگیری هواپیماهای ایران 140 در خطوط هوایی داخل استانی به امضا رسیده است.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی کشور تاکید کرد که درحال حاضر صنعت هوایی ایران توانسته است استانداردهای اروپا و آمریکا را دریافت کند و به حدی رسیده است که پیش بینی می شود که در سال های آینده هواپیماهای ساخت متخصصان کشورمان در پرواز های بین المللی به کار گرفته شوند.

هواپیمای دوموتوره توربوپراپ 52 نفره ˈایران 140 ˈ یکی از هواپیمای مدرن در دنیا است.

از جمله برتری‌های این هواپیما به هواپیماهای دیگر وجود سامانه­ی پیشرفته‌تر محافظت از یخ‌زدگی، وجود موتور کمکی سوم (اِی.پی.یو) در هواپیما، ارابه‌های فرود کوچک و چالاک نسبت به نوع کانادایی و بهره‌گیری از سامانه­ی ناوبری ماهواره‌ای برنامه‌ریزی شده و هوابر‌های شبه‌بحرانی در آن است .طبقه بندی: هواپیماهای ترابری وغیرنظامی، 
برچسب ها: ایران 140،
دنبالک ها: ایران 140،
ارسال توسط فرهاد
آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic