تبلیغات
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان - توانایی بی همتای ایران در تعمیر فانتوم
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 11 دی 1391
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ سید اسماعیل حسینی مدیر بخش اورهال جنگنده‌های F4 نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه جنگنده F4 در طول هشت سال دفاع مقدس از موثرترین و کارآمدترین هواپیماهای مورد استفاده در عملیات بوده اظهار داشت: حجم عظیمی از عملیات‌هایی که نیروی هوایی بر عهده داشته به کمک این جنگنده‌ها صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به آسیب‌های وارد شده به این نوع جنگنده، نیاز ساخت مجتمعی برای تعمیرات سنگین و اورهال آن احساس شد و بر همین اساس، این مجتمع در سال 1359 در پایگاه یکم شکاری مهر آباد شکل گرفت.

مدیر بخش اورهال جنگنده F4 ادامه داد: تعمیرات در این بخش به دو شکل صورت می‌گیرد. دسته اول هواپیماهای پروازی هستند که به تعمیرات جزئی نیازمند بوده و دسته دوم هواپیماهایی که به بازسازی اساسی نیازمند هستند.

وی تصریح کرد: روند تعمیرات هواپیماهای پروازی بدین گونه است که پس از انجام مراحل مقدماتی و بررسی اولیه، پس از کنترل فرم defiu1e انجام شده هواپیما perser به داخل آشیانه انتقال یافته و براساس پکیج و وردکادهای مشخص شده تعمیرات لازم صورت می‌گیرد.

سرهنگ حسینی ادامه داد: در هواپیماهایی که نیاز به بازسازی اساسی احتیاج دارند، هواپیما به وسیله تریلی حمل و به مجتمع انتقال می‌یابد و مورد بررسی و بازسازی قرار گرفته و به استاندارهای لازم می رسد که این تعمیرات در جهان بی‌نظیر است و در هیچ جای دنیا نمی‌توان دید هواپیمایی که سانحه شدید دیده و زمین‌گیر شده است به استانداردهای پروازی برسد که خوشبختانه در این مجتمع تعداد قابل توجهی هواپیما از این نوع، بازسازی و به خط عملیاتی نیروی هوایی مقتدر جمهوری اسامی ایران بازگشته است.

وی در ادامه اظهار کرد: برای بازسازی هواپیماهای پروازی حدود 14 تا 17 هزار ساعت کار فشرده انجام می‌شود و در بخش هواپیمای کرش (crash) نیز براساس نوع آسیبی که جنگنده دیده کار تعریف شده و پس از تعمیرات، هواپیما آماده و تحویل داده می‌شود.

مدیر بخش اورهال جنگنده F4 مهرآباد در خصوص پشتیبانی و تامین قطعات مورد نیاز در اورهال این جنگنده‌ها اظهار داشت: با تعاملی که ستاد نیروی هوایی مقتدر ارتش جمهوری اسلامی ایران با فرماندهی آماده و پشتیبانی هوایی دارند، آحاد و پشتیبانی هوایی مسئولیت تامین تمامی قطعات مورد نیاز در تعمیر هواپیماها را بر عهده گرفته و بحمدالله کلیه قطعات مورد نیاز در زمان لازم در اختیار مجتع قرار می‌گیرد و کارشناسان این بخش با توجه تجربیاتی که از دوران دفاع مقدس و انگیزه‌ای که از رهنمودهای مقام معظم رهبری گرفته اند، با جدیت تمام تعمیرات را به پایان رسانده و هواپیما را به مرحله پروازی می‌رسانند.

سرهنگ حسینی تاکید کرد: جنگنده F4 با توجه به اینکه هواپیمایی شکار جنگنده محسوب می‌شود برای ماموریت‌های تاکتیکی،‌ شناسایی و رهگیری با توجه به پوشش راداری‌اش در اکثر ماموریت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر بخش اورهال جنگنده‌های F4 پایگاه یکم مهر آباد در رابطه با قابلیت شاخص این جنگنده تصریح کرد: باک خارجی و قابلیت سوختگیری هوایی در این جنگنده، امکان پروازهای طولانی مدت را برای آن فراهم کرده که باعث برتری این جنگنده میان سایر جنگنده‌های شکاری است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حتی کشورهای سازنده این هواپیما که قادر به اورهال و تعمیرات آن هستند، توانایی بازسازی هواپیماهای crash (جنگنده‌های ساقط شده) که در مجتمع F4 مهر‌آباد انجام می‌شود، را ندارند.طبقه بندی: اخباروتحلیلهای نظامی، 
برچسب ها: توانایی بی همتای ایران در تعمیر فانتوم،
دنبالک ها: توانایی بی همتای ایران در تعمیر فانتوم،
ارسال توسط فرهاد
آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ