تبلیغات
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان - ناوچه ی Gepard روسیه پس از سانحه در برابر ایران، بازسازی خواهد شد
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

ناوچه ی موشک انداز روسیه با نام داغستان

ناوچه ی موشک انداز روسیه با نام <داغستان> یکی از کشتی های پروژه <1166.1> موسوم به <Gepard > بوده که در ماه نوامبر سال 2011، در دریایی طوفانی شهر نواراسیسک دچار سانحه گردید. این کشتی تا پایان ماه جاری به ناوگان نیروی دریایی روسیه در دریای خزر، ملحق خواهد شد. بر اساس گزارشات خبرگزاری <ایزوستیا> این کشتی پس از تعمیرات و بازسازی، در کنار کشتی دیگری از همین پروژه به نام <تاتارستان> در بندر ماخاچکالا مستقر خواهد شد.

تصمیم گیری ها برای انتخاب مکان تعمیر این کشتی در محل حادثه و یا ارسال آن به کارخانه کشتی سازی، مدت زیادی به طول انجامید. خبرگزاری <ایزوستیا> اعلام کرد: سرانجام این کشتی در کارخانه کشتی سازی شهر <زلنادولسک> تحت تعمیر قرار گرفت. در زمان وقوع این حادثه، این کشتی هنوز به خدمت نیروی دریایی روسیه در نیامده بود و به همین خاطر هزینه ی بازسازی آن به عهده این کارخانه گرفته شد.

نماینده ی این کارخانه در مصاحبه ای با خبرنگاران ابراز کرد: برای تخمین هزینه بازسازی کشتی نیاز به محاسبه میزان خسارت وارده بر کشتی، بستن قرارداد، تائید آن از سوی مقامات ارشد نیروی دریایی و غیره می باشد. بدین خاطر ما بدون دریافت هیچ مبلغی، اقدام به بازسازی این کشتی نموده ایم.

وی افزود: متخصصین کارخانه ما در شهر نواراسیسک اقدام به بازساری مکان های آسیب دیده همچون بدنه کشتی و خمیدگی های ناشی از این سانحه دریایی نموده اند.

خاطر نشان می کنیم که دلیل اصلی این سانحه عدم مهار کشتی در طوفان آبهای دریای سیاه گزارش شده است. این کشتی پس قرار گرفتن در طوفان، توان خروج از آن را نداشته و بدنه ضد رادار آن به طور جدی دچار آسیب دیدگی گردید.

هر دو ناوچه ی پروژه Gepard یعنی کشتی های تاتارستان و داغستان بر اساس فن آوری رادار گریز < Stealth technology > ساخته شده و می توانند تا سرعت 28 گره دریایی در سطح آب حرکت نمایند. این ناوچه ها مجهز به سیستم دفاع موشکی دریا به هوا <Osa-MA >، سیستم پرتاب موشک، دو سیتم پرتاب اژدر و تسحیلات توپخانه ای می باشند.

ناوچه <داغستان> علاوه بر تمامی موارد فوق، مجهز به جدید ترین مجموعه موشک های بالدار کروز <کالیبر- NK > با برد 300 کیلومتر می باشد. ناوچه <تاتارستان> ازُ سیستم ضعیف تر <اوران> با موشک های مادون صوت <KH-35 > برخوردار می باشد. آقای کنستانتین سیوکوف، نایب رئیس آکادمی معضلات ژئوپلیتیکی (وابسته به جغرافیای سیاسی) اظهار داشت: قدرت ناوچه داغستان در دریای خزر، بیش از اندازه بوده، چرا که مجموعه موشک های <کالیبر- NK > توان اصابت به اهداف تا مسافتی فراتر از دریای خزر را دارند. آقای کنستانتین سیوکوف در رابطه با بکارگیری ناوچه های روسیه در دریای خزر می گوید: هیچ خطری قدرت و توان تهدید روسیه در دریای خزر نداشته و هدف از قرار دادن ناوچه <داغستان> در دریای خزر، جلوگیری از خطرات احتمالی از سوی ایران در پی تغییر رژیم حکومتی و مشکلات ژئوپلتیکی می باشد.
طبقه بندی: اخباروتحلیلهای نظامی، 
برچسب ها: ناوچه ی Gepard روسیه پس از سانحه در برابر ایران، بازسازی خواهد شد،
دنبالک ها: ناوچه ی Gepard روسیه پس از سانحه در برابر ایران، بازسازی خواهد شد،
ارسال توسط فرهاد
آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ