دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

او کیست؟چه کسی او را می شناسد؟مردی که قادر است خاورمیانه را به آتش بکشد.مردی که ترس را دل دشمنان این آب و خاک نهاده است.
او کسی نیست جز:سردار سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی ،فرمانده سپاه قدس،راز آلود ترین واحد نظامی تاریخ ایران


به گزارش مشرق ، به تازگی روزنامه انگلیسی گاردین گزارشی را در این زمینه منتشر كرده كه فارغ از برخی خلاف گویی های آن جالب توجه است.

این روزنامه با تمركز بر سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس می نویسد: ژنرال پترائوس مدیركنونی سازمان سیا علاقه دارد داستانی را از زمانی بازگو كند كه یك ژنرال 4 ستاره در عراق بود. اوایل سال 2008 زمانی كه مجادله بین گروه شبه نظامی شیعه از یك طرف و ارتش آمریكا و عراق از طرف دیگر شعله ور بود، به پترائوس یك تلفن داده شد كه در آن یك اسم ام اس از سردار ایرانی بود، آن سردار ایرانی از آن به بعد تبدیل به الهه انتقام شد. این مسیج از فرمانده سپاه قدس، قاسم سلیمانی آمده بود، و توسط یكی از رهبران عراقی منتقل شده بود، در آن پیغام نوشته شده بود؛ «ژنرال پترائوس! شما باید مرا بشناسی، من قاسم سلیمانی هستم، كسی كه سیاست های ایران را در عراق، لبنان، غزه و افغانستان تدوین می كند و صد البته سفیر ایران در بغداد نیز عضو سپاه قدس است و كسی كه جایگزین او می شود نیز عضو سپاه قدس است.»
گاردین می نویسد: پترائوس بشدت نیاز داشت كه به او گوشزد شود، بسیاری از نظامیان آمریكا كه با عراقی های شیعه كار می كنند، توسط قاسم سلیمانی و افراد وابسته به سپاه قدس به تحلیل برده می شوند، آنچنان كه تلاش های دیپلماسی آمریكا در سایر نقاط خاورمیانه به تحلیل برده می شود، خصوصا در لبنان. پترائوس سال گذشته به ارگان تحقیقاتی مربوط به جنگ گفت كه مشكلی كه سلیمانی برای او درست كرده بوده است، چه بوده است.
روزنامه انگلیسی اضافه می كند: قدرت و وجهه قاسم سلیمانی به عنوان كسی كه قدرتمندترین بازیگر عرصه منطقه است، در سه سال گذشته كاهش نیافته است و در برخی از مولفه ها، افزایش نیز یافته است. قدرت ارتباط های سلیمانی طی هفته ها مصاحبه با مقامات عراقی مشخص شده است، برخی از مقامات عراقی او را ستایش می كنند. به گزارش روزنامه مذكور، «وظیفه سپاه قدس حفاظت از انقلاب و صدور آن به كشورهای اسلامی است. جوامع شیعه نشان داده اند كه بسیار مستعد انقلاب هستند و با سپاه قدس همراهی خواهند داشت. البته سپاه قدس متحدان سنی نیز دارد، مانند حماس و غزه».
گاردین نوشت: 8 سال گذشته ما شاهد جنگ بین متحدین و نمایندگان سپاه قدس با ارتش آمریكا بوده ایم كه نتیجه آن را اكنون می بینم، چرا كه ارتش آمریكا درحال ترك عراق است.
گاردین آنگاه از قول صالح المطلك (از عناصر بعثی و مستخدم سازمان سیا كه با استخبارات سعودی نیز همكاری می كند)، نوشت «سلیمانی قدرتش را مستقیماً از [آیت الله] سیدعلی خامنه ای می گیرد. تمام مقامات مهم عراقی سلیمانی را به شكل یك فرشته می بینند و با او رایزنی دارند»
گزارش گاردین حاكی است: یكی از نمایندگان مجلس عراق كه از دستیاران ارشد نوری المالكی است، درباره سلیمانی می گوید «او فقط یكبار در این هشت ساله به عراق آمده است، او فردی است كه آرام سخن می گوید و منطقی و بسیار مودب است، وقتی با او حرف می زنید، بسیار ساده برخورد می كند. تا زمانی كه پشتوانه او را نشناسید، نمی دانید چه قدرتی دارد، هیچ كسی نمی تواند با او بجنگد».
روزنامه انگلیسی معتقد است: سلیمانی اصلا یك مرد جنگی به نظر نمی رسد، با موهای جوگندمی، لاغر و با لبخندی ملیح! كسانی كه او را در سال 2006 و هنگام مسافرتش به بغداد به صورت مخفیانه دیده اند، می گویند او بدون هیچ محافظی تنها به همراه دو نفری كه او را دعوت كرده بودند، به همه جا می رفته است. آمریكایی ها تا زمانی كه او به ایران بازمی گردد، از حضور او در عراق خبردار نمی شوند. یكی از مقامات بلندپایه رسمی آمریكا می گوید: «او مانند قیصر سوزو هراس انگیز است، او همه جا هست و هیچ جا نیست»(!) یك نماینده شیعه و رده بالای مجلس عراق می گوید «او موفق شده است كه با تمام گروه های شیعه عراقی در همه سطوح رابطه برقرار كند. در نشست سال گذشته دمشق كه براساس آن نشست، دولت كنونی عراق شكل گرفت، او در میان رهبران تركیه و سوریه و عراق و حزب الله حضور داشت و همه را مجاب كرد كه نوری المالكی را برای بار دوم برگزینند.» حتی رئیس جمهور عراق، جلال طالبانی او را به صورت مرتب ملاقات می كند.
گاردین این را هم متذكر شد كه «حتی كسانی كه سلیمانی را دوست ندارند، او را فردی با هوش می دانند. بسیاری از مقامات آمریكا كه این چند ساله را صرف متوقف كردن كار افراد وفادار به سلیمانی كرده اند، می گویند مایل هستند او را ببینند و معتقدند كه مبهوت كارهای او شده اند.
به نوشته کیهان ، یكی از مقامات بلند پایه ارتش آمریكا دراین باره می گوید: من خیلی ساده از او خواهم پرسید كه از ما چه می خواهد؟
گرگیجه گرفتن رسانه های انگلیسی و آمریكایی و انتشار تحلیل هایی آمیخته با تحریف درباره نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران - با محوریت نظامی نشان دادن این نفوذ- در حالی است كه اگر سلاح و نظامی گری ابزار نفوذ بود، طبیعتاً اشغالگران آمریكایی باید بیشترین نفوذ را در عراق و افغانستان می داشتند. واقعیت ماجرا این است كه ملت های منطقه برای جمهوری اسلامی اعتبار ویژه ای قائلند و آن را حامی و پشتوانه اقتدار و عزت خود- و نه معارض و مزاحم- می یابند و بسیاری از آرمان های خود را در سیمای انقلاب اسلامی جست وجو می كنند و سلیمانی حامل این پیام است.

آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات