تبلیغات
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان - تانک برزیلی اوزوریو (osorio ) ، تانک اصلی نبرد
دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

تانک برزیلی اوزوریو (osorio ) ، تانک اصلی نبرد<<<<<<<

تانک اصلی نبرد(main battle tank یا MBT) در نیمه سال 1980 توسط شرکت Egnesia به منظور تجهیز ارتش برزیل و نیز منظور صادرات به مشتریان خارجی ساخته شد و توسعه یافت. این MBT از ابتدا به شکل قرارداد شخصی و با حمایت کم دولت توسعه یافت.اولین پروتوتایپ یا مدل اصلی در سال 1985 و دومی در 1986 تکمیل شدند . این طرح به طور کلی طرحی موفقیت آمیز بود، اگر چه به دلیل کمبود سرمایه برای شرایط خدمت در ارتش برزیل تطایق نداشت . این MBT همچنین هیچ سفارش خریدی را از کشورهای دیگر دریافت نکرد.
سرانجام پروژه Osorio به دلیل مشکلات مالی کنار گذاشته شد و شرکت Egnesia ورشکسته گشت.
در حال حاضر ارتش برزیل از M60 و Leopard-1 به عنوان تانک اصلی نبرد استفاده می کند .
تانک اوزوریو ، دارای قطعات زره در جلوی تنه و برجک می باشد .  این زره بسیار شبیه به زره چابهام انگلیسی است و در آن فولاد ، آلومینیوم ، فیبرهای کربن و سرامیک به کار رفته است

این تانک به سیستم آتش خودکار و سیستم های حفاظتی NBC مجهز است. ملاحظه می شود که حفاظت این تانک در مقایسه با سایر MBT های غربی در رده پایین تری قرار می گیرد.


این تانک در دو مدل EE-T1  و  EE-T2  ساخته شده است .
MBT اوزوریو EE-T1 در نظر گرفته شده برای ارتش برزیل مجهز به یک توپ انگلیسی 105  میلی متری L7A3 می باشد. اما EE-T2 که برای صادرات در نظر گرفته شده است به یک توپ 120 میلی متری GIAT فرانسوی بدون خان مجهز می باشد. هر دوی این توپ ها کاملن مقاوم بوده و به طور دستی گلوله گذاری می شوند.
EE-T1 45 گلوله ، و EE-T2 38 گلوله توپ را حمل می کند.  تانک اصلی نبرد EE-T2 در فاصله دو کیلومتری احتمال اصابت 80 درصدی را بر ضد اهداف متحرک دارا است.
سلاح ثانویه EE-T1 شامل دو تیربار 7.62 میلی متری می شود که یکی از آن ها زمانی که دیگری بر روی برجک نصب می شود ، به صورت هم محور سوار می شود. در EE-T2 یک تیربار 7.62 میلی متری (احتمالن بر روی تنه)  و یک توپ ضد هوایی 12.7 میلی متری بر روی برجک نصب می شود.
این تانک 4 نفر خدمه دارد: فرمانده ، تیربارچی ، گلوله گذار (loader) و راننده .تانک اصلی نبرد Osorio از موتور دیزل آلمانی MWM-TBD-234 نیرو می گیرد که قدرتی 1040 اسب بخاری تولید می کند. موتور و سیستم انتقال نیرو در یک بلوک مجزا نصب شده و می توانند در عرض 30 دقیقه در شرایط نبرد تعویض شوند .                 تصویر بزرگ
                              موتور آلمانی MWM-TBD-234 به کار رفته در تانک osorio برزیلاین تانک  سیستم تعلیق هیدرو نیوماتیکی دارد و از شنی های تانک Leopard-2 بهره می برد.    
                                                                                                                                                                     شنی های تانک لئوپارد-2


مشخصات فنی                                                                                                                     

آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ