دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

باور 2 یک پرنده ی رادارگریز است. خاصیت رادارگریزی (stealth) این توانایی را به باور 2 می دهد که با خیال آسوده مسافت زیادی را تا نزدیک هدف طی کند. این پرنده می تواند تمامی شناورهای تندرو را در اختفای کامل راداری منهدم کند و یک تهدید جدی برای ناوهای جنگی ایالات متحده ی آمریکا در مرزهای عربی خلیج فارس محسوب می شود.

از دیگر خاصیت های برجسته ی آن، توانایی پرواز در انواع شرایط جوی - خصوصا شرایط طوفانی - است.


سلاحی که فعلا باور 2 آن را در اختیار دارد یک نوع مسلسل است که می تواند بدون نیاز به بارگزاری مجدد فشنگ و یا گرم شدن به طور مکرر به سمت هدف شلیک کند.


این W.I.G. می تواند با سرعت بالا بسیاری از مانورهای هوایی را انجام دهد و حرکت های سریعی را در هوا انجام دهد و این خاصیت، قابلیت یک گشت دریایی را به باور 2 داده است.


سپاه پاسداران ادعا می کند که می تواند این قایق پرنده را به انواع مختلفی از تسلیحات جنگی مسلح کند. گفتنی است که Dash-point های این پرنده از قبل طراحی شده اند.


در صورت نصب موشک های هوا به زمین و موشک های ضد کشتی و نصب وسایل الکترونیکی و راداری، این وسیله به یک نوع جدیدی از جنگنده ها تبدیل خواهد شد که این انتظار چیز آسانی نیست.


احتمال می رود که همانند برخی از قایق های تندرو سپاه، این قایل پرنده هم به راکت اندازهای شبیه به مینی کاتیوشا و یا به تعداد زیادی از لانچر راکت های کوچک و سبک مسلح شود.


این قایق تهاجمی پرنده، مجهز به یک نوع دوربین با وضوح بسیار بالا برای انجام عملیات شناسایی ضد تشکیلات دریایی دشمن است.


البته یکی از ایرادات این وسیله ی پرنده، مکان نصب موتور و پروانه ی آن است که ممکن است خواص پنهان کاری را به طور کامل نداشته باشد اما ممکن است در مراحل آزمایشی، این مشکل به نحوی حل شده باشد.


جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهای جهان و تنها کشور خاورمیانه ای است که به این تکنولوژی دست یافته است.


برخی تحلیل ها، نشانه هایی از امکان سوخت گیری و دوربرد بودن و حتی توانایی حمل یک بمب هسته ای را هم به این وسیله پیدا کرده اند که البته خیلی قابل اعتماد نیست.


مشهوریت قایق پرنده ی باور 2 در غرب بسیار بیشتر از موشک های پیشرفته ی دوربردی همانند سجیل 2 است.http://www.aerocenter.ir/upload/images/57801465100556653531.jpg
آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات