دانلود کلیپ نظامی+ مجله نیروهای مسلح ایران وجهان
اطلاعات فیلم نظامی و تصاویر زیبااز تجهیزات نظامی ایران وجهان

اشتراک و ارسال مطلب به:

قابلیت موشکی عربستان سعودیایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : کشور عربستان سعودی به عنوان کشور همسایه ی جنوب غربی ایران شناخته می شود.

حاکمیت این کشور از نوع پادشاهی می باشد و گرایش رژیم عربستان همواره ضد تشیع بوده است و گاهی اوقات گزارش هایی از آزار شیعیان عربستان توسط آن رژیم به گوش می رسید و مدارکی هم از تلاش پادشاهی عربستان برای تضعیف جمهوری اسلامی موجود است.

روابط دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی در طی سال ها دچار صعود و نزول بوده است.

در زمان رژیم طاغوتی پهلوی ، ایران یک تهدید نظامی بسیار خطرناک برای عربستان سعودی محسوب می شد و در زمان جمهوری اسلامی هم، توهم حمله از سوی ایران در افکار زمامداران عربستان وجود دارد.

عربستان سعودی در سال های اخیر تحت تاثیر پروژه ی ایران هراسی قرار گرفته است و نتیجه ی آن خرید افراطی سلاح از کشورهای خارجی بود.

عربستان سعودی با وجود پنهانکاری های سیاسی ای که از سوی پادشاه آن کشور انجام می شود، و با تحت تاثیر قرار گرفتن از سوی کشورهای غربی , از توان نظامی ایران به مراتب بیشتر از رژیم صهیونیستی نگران است و حتی گزارش هایی هم از رشوه های سنگین به روسیه برای عدم تحویل سامانه ی S300 به ایران منتشر شده است و آن کشور برای دفاع از مراکز نظامی و حساس خود در برابر حملات احتمالی ایران، خود را به سامانه های پیشرفته ی PAC-3 مجهز می کند.

یک منبع خارجی ادعا می کند که عربستان سعودی در سال 1366 به تعداد 50 تا 60 موشک دانگفنگ 3 (DF-3A) و 10 تا 15 سکوی پرتاب از کشور چین خریداری کرده است.


سکوهای پرتاب موشک CSS-2


دانگفنگ 3 (Dongfeng 3) به یک موشک بالستیک دوربرد و یا به تعریف دقیق تر یک موشک میان برد (IRBM) تک مرحله ای سوخت مایع محسوب می شودو با نام CSS-2 شناخته می شود.

CSS-2 نامی است که ناتو برای آن در نظر گرفته است و مخفف Chinese Surface to Surface missile-2 می باشد.


CSS-2 یک موشک سوخت مایع قدیمی اما عملیاتی با طولی حدود 21 متر و قطر 225 سانتی متری با وزن کل 64 تن هست.


برد این موشک تا 2800 کیلومتر می رسد و صرفا برای حمل کلاهک های هسته ای ساخته شده است.


عربستان سعودی یکی از مظنونین داشتن سلاح های کشتار جمعی از بین 32 مظنون می باشد و و متهم است که روابط نظامی ای با کشور پاکستان دارد و ممکن است کلاهک های هسته ای احتمالی این موشک ها توسط دانشمندان پاکستانی ساخته شود.


البته حضور کلاهک های هسته ای در این موشک ها در عربستان سعودی تا کنون تایید نشده است و همانند موشک های ایرانی شهاب 3 صرفا توانایی حمل کلاهک های مختلفی از جمله کلاهک هسته ای را دارند اما این به دلیل آن نیست که این دو کشور مسلح به کلاهک هسته ای هستند.سامانه های موشکی CSS-2یک احتمالی هم که در مورد برد این موشک ها وجود دارد این است که چین نمونه هایی را به عربستان فروخته است که بسیار کمتر از 2400 کیلومتر برد دارند.
آخرین مطالب
صفحات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات